Tutaj jesteś: Oferta»Panele akustyczne»Panele GRAND-6 / GRAND-11 / PICO-6»

Panele GRAND-6 / GRAND-11 / PICO-6


SZEROKOPASMOWE PANELE AKUSTYCZNE ROZPRASZAJĄCO - TŁUMIĄCE SERII GRAND I PICO.

Seria unikalnych paneli które łączą możliwość tłumienia oraz rozpraszania fali dźwiękowej padającej na ustrój. Najbardziej zaawansowane możliwości adaptacyjne parametrów akustycznych pomieszczenia. 

Dostępne na rynku panele można podzielić na tłumiące oraz rozpraszające padającą na nie falę akustyczną. To, co wyróżnia nasze rozwiązanie na tle produktów konkurencji to połączenie funkcji absorpcji (skuteczne pochłanianie już od 200Hz a początkowe od 100Hz) z funkcją dyfuzyjności. Jako materiał absorpcyjny stosujemy kombinację wełny akustycznej o wysokiej gęstości z cienką warstwą pianki akustycznej ukrytą pod estetycznym materiałem obiciowym. Ruchome dyfuzory umożliwiają użytkownikowi regulację stopnia rozproszenia w stosunku do stopnia tłumienia, co daje duże możliwości kreowania ostatecznego efektu końcowego.

Przestrzegamy wszystkich przed stosowaniem tanich rozwiązań opartych na zastosowaniu płatów z pianek (piramidki, czopki, stożki i inne). Pomijając walory czysto estetyczne - pianka nigdy nie da nawet zbliżonych rezultatów do wyniku działania panelu zbudowanego na bazie materiałów włóknistych o dużej gęstości.

Główne cechy i walory użytkowe:

  • Wielofunkcyjność - połączenie rozpraszania z tłumieniem. 
  • Możliwość regulacji stopnia tłumienia  
  • System mocowania dostosowany do każdego rodzaju podłoża (ściana betonowa / drewniana / płyta GK).
  • Po wstępnym zamocowaniu istnieje możliwość regulacji położenia w płaszczyźnie poziomej w granicach +/- 12cm W celu idealnego dopasowania panelu do wystroju pomieszczenia istnieje możliwość zmiany kolorystyki ramy oraz materiału obiciowego.

Dostępne modelel w serii:

  • PICO-6 o grubości warstwy tłumiącej 6cm – drobna korekta środowiska akustycznego we wstępnie zaaranżowanych pomieszczeniach odsłuchowych w domowych systemach audio-video. Dedykowane do mniejszych pomieszczeń. Wymiary – 56/56/6cm
  • GRAND-6 o grubości warstwy tłumiącej 6cm - wariant pośredni między modelem PICO-6 a GRAND-11. Wymiary – 73/124/6cm.
  • GRAND-11 o grubości warstwy tłumiącej 11cm - zaawansowana korekta środowiska akustycznego w dużych systemach audiowizualnych – „puste” sale o powierzchniach większych niż 20m. Wymiary – 73/124/11cm. ​.

Recenzja paneli serii GRAND jaka ukazała się w czerwcowym (2010) wydaniu magazynu "Hi-Fi i Muzyka". TUTAJ

Rekomendacja szczęśliwego posiadacza paneli - październik 2010.TUTAJ

Rekomendacje członków "Mazurskiego Stowarzyszenia Audiofilów i Melomanów z Giżycka" TUTAJ.

Recenzja paneli GRAND-6 z czerwcowego (2011) wydania magazynu "Audio-Video" TUTAJPanele uzyskały rekomendację magazynu oraz zostały uznane jako istotny i niemal nieodzowny element systemów audio.

Recenzja paneli serii GRAND z portalu monoandstereo.com

Recenzja paneli GRAND-6 z wrześniowego (2011) wydania magazynu "Hi-Fi Choice" dostępna TUTAJ

Nasze panele zostały wybrane w plebiscycie czytelników "Audio Video" jako produkt roku w kategorii "akcesoria". Więcej w lutowym wydaniu magazynu Audio Video (2012)

Recenzja paneli serii GRAND we francuskim magazynie Haute Fidelite.