Tutaj jesteś: Oferta»Wzmacniacze»Wzmacniacz tranzystorowy BALTLAB - ENDO 2»

Wzmacniacz tranzystorowy BALTLAB - ENDO 2


ENDO 2 to całkowicie nowa konstrukcja polskiej firmy BALTLAB.

Zajmuje środkową pozycję w katalogu tej linii wzmacniaczy. Podstawową zmianą, mającą największy wpływ na parametry urządzenia, było zastosowanie w stopniu wyjściowym tranzystorów bipolarnych, zamiast dotychczasowych - unipolarnych (Mosfet). Obniżono w ten sposób zdecydowanie, rezystancję wyjściową. Związana z tym wartość współczynnika tłumienia, czyli tzw. dumping factor uległa zdecydowanemu podwyższeniu. Przy firmowych założeniach, braku globalnej pętli sprzężenia zwrotnego ma to dominujące znaczenie w odtwarzaniu niskich tonów.

Drugim "kamieniem milowym" tej konstrukcji jest nowoczesna drabinka rezystorowa sterowana mikroprocesorem, służąca do regulacji siły głosu. Jej aplikacja, w połączeniu ze znakomitymi "audiofilskimi" wzmacniaczami operacyjnymi typu LM 4562 pozwala na regulowanie sygnału o wartości +/- 18 Voltów, nie dopuszczając przy tym do zniekształceń i przekłamań w barwie dźwięku. Wzmacniacz wyposażony jest w wejścia zbalansowane XLR oraz zdalne sterowanie.

W zasilaczu wykorzystano, wykonane na zamówienie, dwa bardzo dobrej jakości transformatory toroidalne firmy "PWPH Lachowski" o mocy 400 VA oraz kondensatory elektrolityczne o łącznej wartości ponad 160 000 uF.
Wzmacniacz sprzedawany jest w wersjach z płytą czołową z aluminium anodowanego na czarno oraz w kolorze srebrnym.